PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie im. Hugona Kołłątaja 100-lecie 1922-2022

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

Edukacja zdalna - materiały. Część 2

Przedstawiamy kolejny zbiór linków do stron przydatnych w prowadzeniu edukacji zdalnej.

Khan Academy - oferuje darmowe materiały dydaktyczne dla wszystkich grup wiekowych - to między innymi filmy instruktażowe, ćwiczenia praktyczne z matematyki, nauk ścisłych, ekonomii, programowania, historii czy historii  sztuki. Dla uczniów, nauczycieli, rodziców...

Edukacja online. Inspiracje dla nauczycieli / Centrum Nauki Kopernik - materiały edukacyjne udostępnione w ramach akcji #Kopernikwdomu, m.in. kurs online dla nauczycieli "Zdjęcia satelitarne w szkole", scenariusze zajęć, nagrania webinariów.

Otwarte zasoby - zbiór informacji na temat otwartych zasobów internetu, możliwości ich wykorzystywania w pracy, w szkole, w domu.

"Przewodnik po otwartych zasobach edukacyjnych" (dokument PDF) - opracowany przez Karolinę Grodecką i Kamila Śliwowskiego. Skierowany głównie do nauczycieli. Zawiera informacje jak korzystać z otwartych materiałów oraz jak je tworzyć.

Lekcje w sieci - zbiór bezpłatnych treści edukacyjnych, uporządkowanych w kategoriach tematycznych i wiekowych. Materiały powstają w ramach społecznego projektu nauczycielskiego, skierowanego do nauczycieli, uczniów, rodziców.

Blog Centrum Edukacji Obywatelskiej - zbiór pomysłów i inspiracji do wykorzystania w polskiej edukacji. Zawiera specjalną zakładkę poświęconą edukacji zdalnej, a w niej m.in. gotowe pomysły na zdalne lekcje z różnych przedmiotów, o organizacji zdalnego nauczania, ocenianiu i motywacji uczniów.

"Edukacja w czasach pandemii wirusa - COVID 19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele" - darmowy ebook, redakcja naukowa Jacek Pyżalski.

Uniwersytet Dzieci - bogate źródło inspiracji, pomysłów na zajęcia i gotowych scenariuszy - na różne tematy, dla uczniów szkół podstawowych.

Domowe aktywności dla dzieci. Cz. 1 - seria scenariuszy udostępniona na stronie Uniwersytetu Dzieci. Jest to propozycja zajęć dla rodziców z dziećmi do zrealizowania w domu. Scenariusze przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-11 lat, dotyczą różnorodnej tematyki np. Jak ulepić kubek z gliny? Z czego można zbudować wytrzymały dom? Jak zbudować model poduszkowca?

Domowe aktywności dla dzieci. Cz. 2 - Druga część scenariuszy udostępniona dla dzieci i rodziców na stronie Uniwersytetu Dzieci. Tym razem m.in. o tym: Jak powstają chmury? Ile kakao jest w czekoladzie? Jak powstawały nazwiska?

Lekcja: Enter - materiały online - poradniki wideo o tym, jak wykorzystać narzędzia internetowe w pracy zdalnej z uczniami.

Jak bezpiecznie prowadzić lekcje online? Poradnik dla nauczycieli i dyrektorów (dokument PDF) - publikacja powstała przy wsparciu Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.