PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie im. Hugona Kołłątaja 100-lecie 1922-2022

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

Literatura dla dzieci - materiały o książkach dla dzieci i czytelnictwie

Spis treści

Instytucje, fundacje związane z literaturą dziecięcą

Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom - Fundacja promuje wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, wspiera mądre wychowanie, prowadzi wiele programów edukacyjnych, krzewi czytelnictwo m.in. poprzez kampanię "Cała Polska czyta dzieciom". Na stronie umieszczonych jest wiele materiałów, artykułów, scenariuszy, wywiadów przydatnych dla nauczycieli, wychowawców, rodziców.

Centrum Literatury Dziecięcej - ośrodek naukowo-badawczy, dokumentacyjny i informacyjny, zajmujący się promocją czytelnictwa oraz najlepszych książek dla dzieci. Jest organizatorem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Na stronie znajduje się wiele materiałów, informacji, artykułów związanych z literaturą dla dzieci oraz działalnością ośrodka.

Muzeum Książki Dziecięcej - to dział specjalny i czytelnia naukowa Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. Muzeum gromadzi między innymi polskie książki dla dzieci wydawane od 1801 r. do czasów najnowszych oraz polskie czasopisma dla dzieci.

Strony i blogi poświęcone literaturze dla dzieci i młodzieży

Ryms - wortal o książkach dla dzieci i młodzieży - recenzje książek dla dzieci i młodzieży, artykuły na temat literatury dla dzieci, wydarzenia literackie.

Polska ilustracja dla dzieci - strona poświęcona ilustracjom, ilustratorom i książkom dla dzieci.

Polska ilustracja dla dzieci - Facebook

Zaczytana Mama - blog o książkach dla dzieci i młodzieży, w którym znajduje się mnóstwo recenzji i inspiracji do wspólnego czytania i zabaw z dziećmi.

Czas Dzieci - Książki dla dzieci i o dzieciach - recenzje książek pisane przez redaktorów portalu, rodziców, bibliotekarzy, artykuły, wywiady, informacje o nagrodach literackich.

Przecinek i Kropka - recenzje książek dla dzieci, artykuły, wywiady z pisarzami.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.