PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie im. Hugona Kołłątaja 100-lecie 1922-2022

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy - 18.10.2017

Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu nauczycieli bibliotekarzy w ramach działania Sieci współpracy i samokształcenia w roku szkolnym 2017/2018. Odbyło się ono 18 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach.

Głównym celem dążeń bibliotekarzy jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, poszukiwanie nowych pomysłów i projektów, które zachęcałyby uczniów do czytania i przekonały, że czytanie to wspaniała przygoda. Stąd też pojawił się temat naszego spotkania, na którym zaprezentowane zostały wybrane metody pracy z młodym czytelnikiem podparte przykładami działań realizowanych i sprawdzonych w innych bibliotekach szkolnych w Polsce.

Po prezentacji nastąpiła wymiana doświadczeń Uczestniczek, które z kolei podzieliły się swoimi pomysłami oraz wnioskami z przeprowadzonych akcji czytelniczych w szkołach, w których pracują.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Sieci, które odbędzie się 13 grudnia 2017 r. Będzie ono poświęcone czytaniu sensorycznemu. Szczegóły zostaną podane w drugiej połowie listopada.

Prowadzący spotkanie wyświetla i omawia prezentację
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy oglądają przygotowane pomoce dydaktyczne

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.