PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

O CHOROBA! - Miesiąc z ISKIERKĄ

Nasza Biblioteka bierze udział w akcji edukacyjnej „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ”, organizowanej przez Fundację ISKIERKAWydawnictwo Agora dla dzieci.

Wrzesień jest Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie na świecie popularyzuje się wiedzę na ten temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”.

Akcja „O CHOROBA! Miesiąc z ISKIERKĄ” trwa 4 tygodnie, od 15 września do 18 października. Jej celem jest zwrócenie uwagi na niezwykle ważny temat jakim jest doświadczenie choroby onkologicznej w życiu dziecka – zarówno jako małego pacjenta, jak i osoby w której otoczeniu chorują inni - rodzice, dziadkowie, kolega ze szkoły, sąsiadka. Akcja ma aspekt edukacyjny, pokazujący jak odnaleźć się w gąszczu informacji i emocji. Jak rozmawiać, jak i gdzie szukać wsparcia oraz jak go udzielać.

Idealnym elementem wspólnej rozmowy na ten ważny temat jest książka „O, choroba” Bogusia JaniszewskiegoMaksa Skorwidera, którą niedługo znajdziecie w zbiorach naszej Biblioteki. To wciągająca przygodówka, z dużą dawką humoru, która oswaja raka. Daje też niezbędną dawkę wiedzy, która pomaga zrozumieć zarówno samą chorobą, jak i chorego.

Zachęcamy także do skorzystania z bogatej bazy wiedzy Fundacji Iskierka. Fundacja m.in. uruchomiła portal wiedzy onkorodzice.pl oraz serię filmów na YT i podcastów z serii ONKOPORADNIK z zakresu wsparcia psychologicznego.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.