PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie im. Hugona Kołłątaja 100-lecie 1922-2022

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

Tydzień Bibliotek 2022 w naszej bibliotece – podsumowanie

W dniach 8-15 maja 2022 r. świętowaliśmy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

Z tej okazji zorganizowaliśmy m.in. akcję „Dzielimy się roślinami!” - w jej ramach można było przyjść do biblioteki i wymienić się rośliną, bądź wziąć roślinę, z tych, które zostały przygotowane.

Tego typu przedsięwzięcie było organizowane przez nas pierwszy raz i spotkało się z ciepłym przyjęciem wśród czytelników. Mamy nadzieję, że wydarzenie jeszcze kiedyś powtórzymy.

 

Rośliny doniczkowe ułozone na stoliku obok regału z książkami.
Rośliny w doniczkach ułożone na parapecie okna w bibliotece.

Dwunastego maja odbyło się podsumowujące spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy, która w tym roku funkcjonowała pod hasłem „Biblioteka szkolna – centrum informacji, relaksu i zabawy”.

Podczas spotkania m.in. zaprezentowaliśmy działanie robota Photon EDU oraz obejrzeliśmy prezentacje „Współczesny bibliotekarz”, która zachęciła uczestników do wymiany zdań na temat stereotypów związanych z bibliotekarzem i pracą w bibliotece.

Bibliotekarz wyświetla na tablicy multimedialnej film o robocie Photon. Nauczyciele siedzą przy stolikach.
Bibliotekarz prezentuje robota Photon Edu, który znajduje się na macie do kodowania. Nauczyciele obserwują robota.
Bibliotekarz wyświetla na tablicy multimedialnej film o robocie Photon. Nauczyciele siedzą przy stolikach.

W tym szczególnym czasie nie mogło też zabraknąć atrakcji dla najmłodszych.

Dla przedszkolaków z wadowickich przedszkoli przygotowaliśmy „Wesołe poranki z książką” - zajęcia czytelnicze z Kicią Kocią oraz Florką.

Dziesiątego maja gościliśmy w Niepublicznym Przedszkolu Tęcza w Wadowicach, gdzie przeprowadziliśmy zajęcia pt. „Piszemy listy z ryjówką Florką”. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały listu, jaki Florka napisała do swojej koleżanki, myszki Józefiny, a potem same zmierzyły się z rysowaniem i pisaniem listów do swoich kolegów i koleżanek.

Natomiast 13 maja wybraliśmy się do Przedszkola Publicznego nr 5 w Wadowicach. Młodsze dzieci brały udział w zajęciach „Bawię się i uczę z Kicią Kocią”, podczas których wysłuchały opowieści „Kicia Kocia sprząta” oraz kolorowały postać sympatycznej kotki. Starsze przedszkolaki spotkały się ryjówką Florką i również przygotowały piękne, kolorowe listy.

Maskotka ryjówka Florka

W bibliotece przygotowaliśmy także wystawę książek „Czytam z klasą - co czytać z uczniami 1-3 klasy szkoły podstawowej” oraz wystawę fotografii „W świecie kwiatów”.

 Dziękujemy wszystkim, którzy z nami świętowali:-)

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.