PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

 

Logo Województwa Małopolskiego

Bądź eko z biblioteką - edukacja ekologiczna w szkole. Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy 7 października 2021 r.

„Bądź eko z biblioteką - edukacja ekologiczna w szkole”. Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

 

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy na konferencję metodyczną

Bądź eko z biblioteką – edukacja ekologiczna w szkole

Jednym z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/20022 jest Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Od wielu lat placówki oświatowe prowadzą edukację ekologiczną, a biblioteki udostępniają literaturę związaną z ochroną przyrody, organizują lekcje, różnorodne wydarzenia i projekty.

Zmiany klimatyczne, zagadnienie zrównoważonego rozwoju, dynamiczna sytuacja na świecie związana z pandemią dowodzą konieczności podejmowania inicjatyw podnoszących świadomość ekologiczną nas wszystkich.

Podczas naszej konferencji zajmiemy się tematyką ekologii w edukacji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej dr hab. inż. Janusz Morbitzer, ekspert w dziedzinie pedagogiki oraz szeroko pojętych nowych mediów.

Termin: 7 października (czwartek) 2021 r., godz. 11.00-13.15.

Forma: on-line (Cisco Webex Meetings).

Adresaci: nauczyciele bibliotekarze.

Udział: bezpłatny.

Zaświadczenia: elektroniczne.

Program konferencji i Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.