PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA
im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

FILIA W WADOWICACH

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie im. Hugona Kołłątaja 100-lecie 1922-2022

 

Logo Województwa Małopolskiego

Godziny otwarcia:

poniedziałek, środa, piątek: 10.00-17.00

wtorek, czwartek: 8.00-15.00

Inspiracje plastyczne dla dzieci i rodziców do wspólnego wykonania

 

Zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi i wykonania ciekawych prac plastycznych - z kolorowego papieru, masy solnej, samoutwardzalnej gliny, wełny...

 

Będą potrzebne: papier kolorowy, klej, nożyczki, kredki, farby, patyczki, wełna...

Wiosenne drzewo - filmik podpowiada, jak wykonać ciekawe i piękne drzewo wykorzystując przeróżne techniki i niestandardowe pomoce - watę, patyczki higieniczne czy też szczotkę.

Dekoracja z papierowych piórek - DIY - instrukcja, jak wykonać prostą, ale oryginalną dekorację z własnoręcznie wykonanych piórek z papieru, kawałka patyka i sznurka.

Owocowe zakładki do książek

Krokodyl z papieru

Kolorowe smoki z papieru

Pszczoła na plastrze miodu - praca plastyczna z papieru - ciekawy sposób na wykonanie pszczoły z efektem 3D.

Bocian z papieru - sposób na wykonanie ciekawej, wiosennej ozdoby.

Kolorowe serduszka z tektury i kawałków wełny- kolorowa ozdoba z frędzlem (jak zrobić frędzle zobaczysz w filmiku zamieszczonym poniżej)

Jak zrobić frędzle?

 

Z gliny samoutwardzalnej lub masy papierowej:

Kot z gliny samoutwardzalnej - instrukcja krok po kroku, jak wykonać kota, jak wycinać kształty w glinie i łączyć poszczególne fragmenty.

Mozaikowe medaliony na prezent dla mamy lub babci - wykonuje się je przy użyciu m.in. gliny samoutwardzalnej lub masy solnej, wykałaczki i kolorowego makaronu.

Statki z gliny samoutwardzalnej - najpierw lepimy zgodnie z instrukcją, potem ozdabiamy - wykałaczką, sznurkami, wstążkami, farbami.

Latarnia morska z gliny lub masy solnej - instrukcja wykonania latarni przy wykorzystaniu gotowego szablonu, który można pobrać ze strony i wydrukować.

Kwiatowe talerzyki z gliny samoutwardzalnej - talerzyk można wykonać przy użyciu szablonu zamieszczonego na stronie, co ułatwi uzyskanie równego i foremnego kształtu pracy.

Liść - dekoracyjna podstawka z gliny samoutwardzalnej - wykonanie krok po kroku, podstawkę można wykorzystać jako dekorację lub pojemniczek na przechowywanie drobiazgów.

 

Zbliża się Dzień Mamy...

Pomysły na upominek z okazji Dnia Mamy - propozycje prac plastycznych wykonanych różnymi technikami przy współpracy dzieci i rodziców,

Kartka z różami hand made - idealna na życzenia z okazji Dnia Mamy

Serce - kwiat - pomysł na upominek dla mamy

 

 Miłej jest wspólnie coś stworzyć!

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.